Здійснювати захист від томатної молі доволі не просто, адже гусінь заповзає всередину листа, який служить захистом комахи від препаратів.

— Основною причиною, через яку так складно боротися з томатною міллю (Tuta absoluta), є те, що цей шкідник веде закритий спосіб життя, на відміну більшості інших паразитів. І якщо більшість гусениць можна усунути, застосовуючи різні препарати, то з томатною міллю вони справляються не так ефективно, оскільки лист, всередину якого заповзає гусениця, служить захистом комахи від хімікатів, — розповів Сергій Тертичний, фахівець із захисту рослин компанії «Біотехнологія», передає портал EastFruit.


Зі слів експерта, найбільш ефективним засобом боротьби проти томатної молі є Незідіокоріс (Nesidiocoris) хижий клоп, якого вже давно використовують в таких країнах як Іспанія, Туніс, Туреччина і Марокко. Цей жук знищує яйця томатної молі, тим самим не даючи розвинутися новим особинам шкідливих гусениць.

— Для ефективної боротьби проти томатної молі досить одного клопа на метр квадратний. Вносити Незідіокоріс необхідно, як тільки температура всередині теплиці не опускатиметься нижче 12 градусів, — зазначив експерт.

Також фахівець відзначив, що Незідіокоріс є універсальним хижаком і крім томатної молі, він дуже ефективний проти білокрилки, кліщів, попелиці та різних гусениць.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram