Проблема деградації земель є критичною для України, оскільки вона охоплює 20 відсотків орних земель країни, або 6,5 млн га в цілому. Щорічно від ерозії втрачається від 300 до 600 мільйонів тонн ґрунту, а врожайність може бути знижена на 50 відсотків, в залежності від рівня деградації. Найбільш небезпечною формою деградації земель в Україні є вітрова і водна ерозія.

Щоб допомогти в боротьбі з цим, фермери та агрономи з усієї України пройдуть серію тренінгів з практичних методів збереження сільського господарства, організованих Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО). Про це повідомляє прес-служба організації.Тренінги пройдуть в рамках проекту ФАО «Інтегроване управління природними ресурсами деградованих ландшафтівлісостепової та степової зон України», що фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ).

NB: Основними цілями проекту є сприяння провідним державним органам у розвитку моніторингу навколишнього середовища і досягнення нейтрального рівня деградації ґрунтів у лісостеповій та степовій зонах. Відповідно до Конвенції Організації Об’єднаних Націй по боротьбі з опустелюванням Україна взяла на себе зобов’язання досягти нейтрального рівня деградації ґрунтів до 2030 року.

Тренінги проводитимуться протягом наступних десяти місяців і будуть популяризувати методи сталого ведення сільського господарства, в тому числі: мінімальний обробіток ґрунту, постійний грунтовий покрив залишками рослин і мульчою, сівозміну й біорізноманіття, а також відновлення захисних лісосмуг. Близько 200 слухачів пройдуть практичні тренінги, перший з яких пройде в березні.

— Важливо, щоб навчання проводилося на місцях, — сказала Оксана Рябченко, національний координатор програми ФАО. — Агрономи зможуть побачити на практиці, як виглядає деградована земля і чого можна досягти, якщо поліпшити методи управління природними ресурсами.

Частина проекту спрямована на відновлення продуктивності та стійкості виробничих ландшафтів з використанням демонстраційної площі 7500 га. Демонстраційні заходи будуть проводитися в Київській, Харківській, Херсонській та Миколаївській областях територіях, які представляють різні природно-кліматичні зони.

— Збереження і захист орних земель від деградації і опустелювання земель є національним пріоритетом в Україні і має найважливіше значення для забезпечення сталого розвитку сільськогосподарських ландшафтів і скорочення сільської бідності, — сказав Михайло Малков, координатор програм розвитку ФАО в Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram