“Прокачування зерна через м‘ясо” може вже восени здешевити свинину до довоєнного рівня

Ціна на свинину може повернутися на довоєнний рівень вже восени, адже аграрії внаслідок війни мають великі проблеми із збутом зернових. Таку думку висловив керівник свинарського напрямку агрохолдингу KSG Agro Василь Старобор.

Він вважає, що багато виробників зі сфери рослинництва можуть вдатися до стратегії “прокачування зерна через м‘ясо”. Це означає, що в діапазоні 2-4 місяців вони спрямують врожаї на виробництво комбікормів і, відповідно, відгодівлю свиней. Збільшення пропозиції свинарської продукції сприятиме поверненню цін на свинину на попередні, довоєнні відмітки.

Оцінюючи динаміку ціни на свинину з початку воєнного періоду по червень 2022 р., Василь Старобор зазначив, що ціна зросла в середньому на 25%. Якщо у лютому кілограм свинини коштував 40-47 грн, то у червні — 59-60 грн.

— Можемо говорити про три етапи у цінових змінах під час війни. Спочатку ціна була на довоєнному рівні, а зростання попиту було незначним. Потім спостерігався спад цін, пов‘язаний з виходом з ринку Слобожанського агрокомбінату, “АПК-Інвест” та інших гравців. На ринку з‘явилось багато свиноматок й збільшена пропозиція просіла ціну. Але згодом ціни зросли, — розповів Василь Старобор.

На подорожчання вплинули, зокрема, вихід південно-східних виробників, відсутність імпорту та зростання ціни на паливо. Логістика, вважає аграрій, суттєвої ролі не зіграла, оскільки стала проблемою лише для невеликих та середніх переробників, які взагалі не мали можливості придбати паливо.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram