Світові ціни на рослинні олії почали зростати

Наприкінці минулого тижня, після активного зниження, світові ціни на рослинні олії почали зростати. Як повідомив GrainTrade, це відбулось на тлі активізації попиту та скорочення пропозицій дешевої олії.

Серпневі ф’ючерси на пальмову олію на малайзійській біржі Bursa вчора виросли одразу на 5,5%, хоча й залишаються на 18,8% дешевшими, ніж два тижні тому. За місяць пальмова олія подешевшала на 21,9%, що стало найбільшим падінням ціни, починаючи з кризового 2008 року.

У Південній Америці ціни на соєву олію після рекордних квітневих показників впали до рівнів, що передували початку повномасштабної війни в Україні. Це відбулось на тлі прогнозів скорочення попиту через рецесію світової економіки майже на 30%.

За даними Platts від S&P Global Commodity Insights, ціни на серпневі поставки соєвої олії на FOB Up River (Аргентина) та FOB Paranagua (Бразилія) на 23 червня впали до найнижчого з 24 січня рівня $1391,34/т, хоча на початку війни та блокування портів в Україні перевищували $1900/т.

Читайте також: Світове виробництво ключових олійних культур може зрости до нових рекордів

Вслід за цінами на пальмову олію липневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго за дві сесії виросли на 4,4%, втративши за два тижні 21,8%.

Ціни попиту з боку європейських покупців на українську соняшникову олію залишаються на низькому рівні — $1400-1550/т DAP Польща, Румунія, Болгарія на тлі значної пропозиції та зниження цін на інші рослинні олії. Переробники знизили закупівельні ціни на соняшник до невигідних для виробників рівнів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram