Президент України підписав ЗУ “Про організацію водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”. Про це повідомила пресслужба Верховної Ради України.

Закон визначає правовий статус організацій водокористувачів, порядок їх створення, діяльності та припинення, порядок та умови набуття ними прав на об’єкти інженерної інфраструктури міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних систем, особливості експлуатації меліоративних мереж організацій водокористувачів, права та обов’язки членів організацій водокористувачів. Парламентарі називають цей закон революцією у системі зрошувального землеробства.

Читайте за темою: Мінагро відновлюватиме гідротехнічну меліорацію для інтенсифікації сільськогосподарського виробництва

Як зазначили у повідомленні, під час підготовки і прийняття цього документу аграрії Херсонщини, територія якої зараз окупована, виступали потужною рушійною силою в його підтримці і доводили, що їх самоорганізація та любов до рідної землі здатна вивести зрошення на новий сучасний рівень.

Закон передбачає ряд важливих положень щодо:

  • встановлення чітких правила, які дозволяють інвестувати у розвиток та модернізацію меліоративної інфраструктури;
  • підвищення ефективності використання меліоративних систем;
  • збільшення площ, на яких застосовується полив, і недопущення деградації ґрунтів;
  • надання аграріям можливості самостійно вирішувати долю організації зрошення для власних господарств шляхом запровадження інституту організацій водокористувачів;
  • прозорого та справедливого тарифоутворення.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram