Близько пів мільйона тонн зерна вже вкрали в українських аграріїв російські окупанти. Його відправляють у тимчасово окупований Крим. Про це під час брифінгу повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

За його словами, вивіз зерна це великий “бізнес”, яким керують не ті ж люди, які крадуть телевізори та іншу побутову техніку. Розкраданням українського зерна займаються, у тому числі, працівники спецслужб країни-агресора та різного роду аферисти.

Машини відправляються у сторону Криму. Крим у цей сезон, навіть коли ми його контролювали, стандартно вже імпортував зерно. Враховуючи, що вони останні декілька років не вирощували його, то тим більше їм потрібно зерно для внутрішнього споживання. І, крім того, вони налагоджують канали дл завантаження кораблів через Севастополь. Практично всі кораблі з зерном, які сьогодні йдуть із Севастополя — це кораблі з краденим українським зерном, — розповів Микола Сольський.

За словами Міністра, МЗС має напрацювання про арешти та конфіскацію краденого зерна з допомогою західних партнерів та скоро їх оголосить. Випадки відслідкування таких вантажів та оперативної реакції на ситуацію вже бути. Зокрема, коли росія намагалася продати Єгипту крадене в України зерно. Тоді кораблі розвернулися з Єгипту в сторону Лівану/Сирії.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram