росіяни намагалися продати 27 тис. тонн вкраденого в Україні зерна. У тимчасово окупованому Криму окупанти завантажили його на судно “Матрос Позинич” і пропонували Єгипту придбати це зерно, але отримали відмову. Про це з посиланням на трекінгові системи суден MarineTraffic повідомив портал “Миротворець”. Згодом інформацію підтвердили в уряді України.

Судно “Матрос Позинич”, що належить підсанкційній “Об’єднаній суднобудівній корпорації”, 23 квітня пройшло Босфор та 27 квітня зупинилося на якірній стоянці порту Кавказ у керченській протоці, але вантажних операцій не здійснювало. Тоді ж на кораблі вимкнули АІС (автоматичну систему ідентифікації, яка згідно з міжнародними морськими правилами має бути увімкнена на всіх суднах), а вже 28 квітня його помітили в окупованому Севастополі біля зернового терміналу стивідорної компанії “Авліта”. 30 квітня судно попрямувало до єгипетського порту Александрія.

Після розголосу Єгипет відмовився приймати крадене зерно. Судно направилося в бік Сирії та Лівану. Українські дипломати вже звернулися до влади цих країн з вимогою арешту вантажу в разі заходу російського суховантажу в їхні порти.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram