В Україні приблизно 8 млн га низькопродуктивних земель, які не використовуються для вирощування традиційних сільськогосподарських культур, але можуть бути цілком придатні для багаторічних біоенергетичних рослин, заявив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало в інтерв’ю Novosti.in.ua.

— За нашими розрахунками, закладка плантацій енергетичних багаторічних рослин на площі 2 млн га дала б можливість повністю замістити природний газ для теплогенерації, — вважає Ярослав Гадзало.


За його словами, частина біопалива в структурі кінцевого споживання енергії становить 3,3%, або 3,3 тис.т н.е., натомість у 2016 році Україна імпортувала 19,15 млн т н.е.

— Таким чином, для заміщення імпортних енергоносіїв в Україні виробництво біопалива треба збільшити приблизно вшестеро. Для повного заміщення імпортних енергоносіїв біопаливом площа під біоенергетичними культурами повинна становити приблизно 3 млн га, а це близько 37% від наявної незадіяної площі малопродуктивних земель, — зауважив президент НААН.

При цьому зараз площа під багаторічними біоенергетичними культурами становить приблизно 6,5 тис.га. На них вирощують вербу (5 тис.га), міскантус (1 тис.га), тополю (0,4 тис.га), а також у меншій кількості світчграс, павловнію тощо.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram