Bloomberg опублікував «Гід песиміста» на 2019 рік з прогнозом небувалого неврожаю зерна, викликаного змінами клімату, наступного голоду і натовпів біженців в багаті країни.

За версією агентства, тепло, що виділяється кліматичним феноменом Ель-Ніньо (коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану) в атмосферу, зробить 2019 рік найспекотнішим за всю історію спостережень. Почнуться небувалі повені, посухи, лісові пожежі.

— Палюча спека знищить посіви пшениці в Австралії. Нескінченні дощі зменшать виробництво рису від Індії до Японії. Небувала посуха загрожує сої та кукурудзі в Бразилії. Глобальні запаси продовольства скорочуються, і весь світ чекає збору врожаю в двох основних хлібних житницях світу, які не постраждають від Ель-Ніньо, США і Канаді в Північній Америці, Росії та Україні в Чорноморському регіоні Європи, — йдеться в прогнозі.

У Bloomberg переконані, що продовження ескалації конфлікту на Донбасі Путіну необхідне задля послаблення основного конкурента по пшениці — України. Також аналітики прогнозують, що вже до липня 2019 року світові ціни на пшеницю перевищують піки 1974 року, коли діяло ембарго на поставки арабської нафти. Адже в світі все більше відчувається нестача продовольства.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram