Ялинковий бізнес приносить перші прибутки лише через шість років. Але вирощування ялинок не така вже й затратна справа — найбільше витрат йде на закладку насаджень. Вирощування кожного дерево може обійтись землевласникам в $5-10, натомість щорічний прибуток становитиме $1800-2500 з гектара. Про це пише Aggeek.net.

Цього року Державні лісогосподарські підприємства реалізували понад 330 тисяч новорічних ялинок. Серед лідерів за кількістю проданих ялинок зазначаються Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства (66,5 тисяч хвойних дерев), Полтавське ОУЛМГ (48,7 тисячі) та Житомирське ОУЛМГ (майже 32 тисячі).До сфери управління Держлісагентства належать 73% лісового фонду України, а тому забезпеченням новорічними ялинками займаються, крім підприємств Держлісагентства, ще різні лісокористувачі.

В Україні в середньому в рік заготовляють близько 1 мільйона новорічних ялинок. Це не тільки ялина, а й сосна та ялиця. Якщо перевести 1 мільйон на кількість садивного матеріалу на гектар, то щоб виростити таку кількість рослин, потрібно 300-400 га землі. Це не так багато для України, що має 33 млн га земель. Ялинкові ферми — потенційно вигідний бізнес. Сьогодні є багато підприємств приватного і державного бізнесу, які вже організували вирощування ялинок лише на комерційній основі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram