Наприкінці грудня в Україні переважали зимові погодні умови: по всій території країни спостерігалися опади переважно у вигляді снігу, на півдні з дощем.

Зокрема, крім південних областей, Донецької та Луганської області, спостерігався сніговий покрив висотою від 1 до 24 см. У південних і східних областях висота снігу не перевищувала 1-5 см або його взагалі не було. В окремих районах центральних і північно-східних областей висота снігу сягала 25-36 см. Такі дані наводять аналітики в УкрАгроКонсалт.Середньодобова температура повітря майже на всій території країни перевищувала звичайну на 0,6-5,60С і була в межах від 3,30С тепла до 2,10С морозу, тільки в південних областях вона була на 20С нижче норми.

Озимі культури протягом декади перебували в стані зимового спокою. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур (3 см) становила 0 мінус 30С, в східних областях мінус 4-50С, що значно вище критичної температури вимерзання.

Загрозливих явищ для озимих культур не спостерігалося, стан озимих зернових культур переважно добрий і задовільний. Стан озимого ріпаку також оцінюється в основному як добрий та задовільний.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram