На полях Мелітопольського району на Запоріжжі практично 70% посівів озимих культур перебуває в слабкому стані. Причиною такого стану рослин на полях є недостатня кількість вологи в ґрунті, пише 0619.com.ua.— Осінь була недостатньо вологою, тому і сіяли в сухий ґрунт, деякі досівати після дощів. Волога випадала поверхнево, промочуючи до 10 см ґрунту. Розвиток вторинної кореневої системи ускладнювався, — відзначають фахівці відділу агропромислового розвитку РДА.

За словами фахівців, в даний момент близько 21% посівів перебуває в задовільному стані і лише 10% — в хорошому. Аграрії сподіваються на подальші сприятливі погодні умови.

— Надіємось нинішні погодні умови зможуть дещо покращити ситуацію. Станом на кінець листопада в районі було припинення вегетації, а зараз йде відновлення. Це не тішить, оскільки в період відновлення вегетації рослини починають харчуватися своїми власними поживними речовинами, відкладеними на зимовий період, — відзначають фахівці.

В даний момент не менш важливим і актуальним питанням залишається боротьба з гризунами. Також сільгоспвиробники готують ґрунт під весняний посів і запасаються мінеральними добривами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram