Обстеження посівів озимого ріпаку спеціалістами Держпродспоживслужби показали, повсюди 5-18% рослин  уражено пероноспорозом, фомозом, альтернаріозом, білою плямистістю, подекуди відмічено голодування. Для запобігання переростання та покращення перезимівлі рослин у фазу 5-6 листків культури рекомендовано провести обробку дозволеними препаратами.

Читайте: Зима на порозі: не пропустіть обстеження посівів ріпаку

Крім того, на озимих культурах  триває активне розселення та розмноження мишоподібних гризунів, переважно полівок, осередково на неорних землях у Донецькій, Одеській, Кіровоградській областях – курганчикової миші.

Так, згідно з результатами обстежень, на 7-53% посівів озимих зернових та 5-60% ріпаку обліковують 0,2-3 колоній на гектарі мишоподібних гризунів, які продовжують мігрувати з місць резервацій у пошуках соковитого корму. Багаторічні трави, неорні землі заселені гризунами на 40-100% площ по 2-5, макс. 7-8 (неугіддя Київська, Черкаська обл.) жилих колоній на гектарі.

Нагадаємо, що регулювання чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів забезпечується за наявності 3-5 і більше колоній на гектар захисними заходами через розкладання отруєних принад бактороденциду, роденфосу, бродисану, воскових брикетів шторм.