Незважаючи на те, що через погодні умови аграрії цього року відстають з посівом цукрових буряків, посівну цієї культури планують завершити вже за два дні. Зокрема станом на минулий тиждень в країні уже засіяли 150 тис. га, що становить приблизно 70% від усіх площ. Таким чином з початку сезону господарства щодня засівали 5-7% від загальної площі цукрових буряків, повідомили в асоціації «Укрцукор».

NB: Як зазначає аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський, хоча посівна кампанія цукрових буряків саме у розпалі, минулого року на цю дату уже було засаджено 90% усіх запланованих площ. Першими посів цього річ 4 квітня розпочали підприємства сировинної зони ТзОВ «Радехівський цукор», а після Великодня одночасно розпочали посів відразу усі цукровиробники країни.

Швидка весна зумовила миттєвий перехід від холодів і снігу до відносно високих температур. Тому для успішного проведення робіт аграріям довелося підняти усі можливі ресурси, щоб закінчити роботи у потрібні терміни.

— Цього року немає значних розривів між регіонами, адже усі «вийшли» в поля після Великодня. Хоча виключенням є Харківська, Черкаська, Київська області, де погода призвела до незначного відставання в графіках польових робіт, — розповів Долінський.

Оскільки температури цього року були значно вищими, аграрії очікують, що сходи буряків будуть швидше, ніж минулоріч.

— Синоптики попереджають про велику ймовірність заморозків до 15 травня. Це дуже важливо, так як наше господарство має 300 га сходів цукрових буряків. Сподіваємося, що висока сума ефективних температур дозволить отримати прогрітий ґрунт, що зменшить ризик негативних впливів заморозків, — поділився сподіваннями заступник генерального директора з виробництва агрокомплексу «Зелена Долина» Василь Шевчук.

За прогнозами НАЦУ «Укрцукор» площі посівів цукрових буряків у 2018 році не перевищуватимуть 280 тис. га. А отже в поточному сезоні підприємства планують на 13% зменшити площі цукрових буряків. Основною причиною такого рішення була низька ціна цукру на біржах.