Новий порядок проведення еколого-експертної оцінки матеріалів, поданих для реєстрації пестицидів і агрохімікатів затвердив Кабінет міністрів України минулого тижня. Як зазначається в рішенні уряду, еколого-експертна оцінка тепер є обов’язковою умовою для державної реєстрації пестицидів та агрохімікатів і буде проводиться Міністерством екології та природних ресурсів на підставі документів поданих заявниками.

NB: Згідно з ухваленим документом, проведення оцінки повинно тривати не більше 30 днів з дня надходження реєстраційних документів. Однак при аргументованій необхідності цей термін може бути продовжений до 45 днів. Водночас час проведення екологічної оцінки для азотних добрив, які містять діючу речовину, що входить до складу вже зареєстрованого препарату того ж призначення і для тієї ж групи культур, буде складати не більше 15 днів після надходження документів, а у разі необхідності термін може бути розширений до 25 днів.

Результати еколого-експертної оцінки мають бути затверджені заступником міністра екології та природних ресурсів, і можуть бути оскаржені лише в судовому порядку.

За повідомленням «Інтерфакс-Україна»