У перші три роки після свого виявлення в Африці шкідник завдав шкоди на суму 13,3 млрд доларів. А недавня поява шкідника в Китай може за рік нанести нищівний удар по всьому зерновому комплексу КНР, так як совка — багатоїдний шкідник, який живиться рослинами кукурудзи, рису, бавовнику і багатьма іншими культурами.

Про це повідомляє Superagronom.com.

Вчені припускають, що наступними «жертвами» совки стануть Європа, Австралія і Південно-Східна Азія. Разом зі зривом ланцюжків постачання продовольства через торгові війни і епідемії африканської чуми свиней, світ готується до атак шкідника.

Агресивна харчова поведінка гусениць кукурудзяної совки знижує врожайність кукурудзи на 20-50% і сорго на 16%. Більш того, самка молі відкладає до 1000 яєць за своє життя і за сприятливих умов може пролітати до 100 кілометрів за одну ніч. Кілька поколінь проходять близько 2000 кілометрів під час щорічної міграції виду.

Кукурудзяна листова совка вперше була виявлена ​​в Африці — в західних країнах Бенін, Нігерія, Того, на островах Сан-Томе і Принсіпі на початку 2016 року. Зараз кукурудзяна совка є практично у всіх країнах Африки на південь від Сахари. У липні 2018 року присутність шкідника підтвердили в Індії та Ємені. До січня 2019 про це повідомляли Бангладеш, М’янма, Шрі-Ланка, Таїланд і Китай.

 Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram