Порти Рені, Ізмаїл та Усть-Дунайськ працюють на межі своїх можливостей

Три діючі українські порти на Дунаї у травні обробили майже 1,3 млн тонн вантажів. Про це під час брифінгу розповів заступник голови Адміністрації морських портів по взаємодії з органами влади Дмитро Барінов.

За його словами, у червні вантажообіг українських дунайських портів планують довести до 1,5 млн тонн. Для порівняння, у березні Рені, Ізмаїл та Усть-Дунайськ разом перевантажили 400 тисяч тонн вантажів. Дмитро Барінов зауважив, що наразі ці порти працюють фактично на межі. Збільшити їх вантажообіг можна лише за рахунок середньострокових та довгострокових рішень, зокрема, будівництва нових перевантажувальних комплексів.

NB: Здебільшого через порти на експорт йде агропромислова продукція.

Всього в Україні є 18 портів, 5 з них — були тимчасово окуповані у 2014 році, ще 4 — після початку повномасштабного вторгнення росії. Також 6 українських портів заблоковані з моря. Тобто, всього працює 3 порти в дунайському напрямку.

— До початку війни усі українські порти щомісячно відвантажували близько 5 млн тонн агропродукції. Тобто, теперішній вантажообіг — це менше, аніж третина того, що відвантажувалось до військових дій. Це неможливо порівнювати, блокада б’є по нас, — зазначив Дмитро Барінов.

Також він додав, що зараз в українських портах заблоковано близько 80 іноземних суден разом з екіпажами. За його словами, дехто евакуювався на початку, декого замінили українські моряки, бо судно не можна залишати без контролю.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram