Міністерство аграрної політики і продовольства розраховує внести на розгляд Кабінету міністрів і затвердити порядок розподілу коштів, передбачених на програми державної підтримки агропромислового комплексу (АПК) до лютого 2019 року. Про це повідомив в.о. глави Мінагрополітики Максим Мартинюк на прес-конференції.

— Це (ухвалення порядок розподілу коштів) має бути зроблено до лютого, щоб в першому кварталі перші аграрії вже могли отримати компенсації, заявив Мартинюк.

Він зазначив, що програми підтримки садівництва і компенсація відсотків за банківськими кредитами в наступному році не зміняться, тому порядок розподілу коштів за ними буде прийнятий оперативно. У той же час деякі інші програми вимагають більше часу в зв’язку зі змінами програм.

— У цьому році ми додали вагони в програму компенсації за сільгосптехніку. Думаю, нам потрібно буде деякий час на пошук балансу між сівалками і вагонами. І за програмою підтримки фермерів нам потрібно розробити дієві інструменти, пояснив в.о. міністра аграрополітики.

За даними міністерства, в 2019 році вперше за останні три роки буде фінансуватися лісове і мисливське господарство, охорона і захист Лісового фонду. Сума виділених коштів на цю галузь 462 млн грн.

Програми державної підтримки АПК на 2019 рік включають 800 млн грн підтримки фермерам і 244,5 млн грн на кредити фермерським господарствам, 127,2 млн грн здешевлення кредитів для аграріїв, 400 млн грн підтримка хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників.

Програма підтримки тваринництва, зберігання і переробки сільгосппродукції, а також рибництва в 2019 році становитиме 3,5 млрд грн, фінансова підтримка сільгоспвиробників (дотації на придбання с/г техніки, вагонів) близько 881,8 млрд грн.

Витрати на апарат Мінагрополітики передбачені на рівні 6,3 млрд грн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram