Завдяки рекордному урожаю кукурудзи в поточному сезоні, Україна активно експортує її на світові ринки.

Збільшенню експорту сприяли форвардні продажі зернової за високими цінами і дефіцит складських ємностей для зберігання зерна нового врожаю, через що аграрії активно вивозили кукурудзу в порт, навіть незважаючи на зниження ціни до 150 $/т.

Однак з наближенням Нового року логістичні проблеми в портах посилюються, оскільки трейдери намагаються накопичити якомога більші обсяги кукурудзи перед святами, коли традиційно темпи поставок зерна в порти знижуються. Як наслідок, закупівельні ціни в порту на кукурудзу з швидкою доставкою або з поставкою в січні-лютому ростуть.

За тиждень ціна на кукурудзу з поставкою в порт в грудні виросла на 1-2 $/т до 156-157 $/т або 5100-5150 грн/т, тоді як за поставки в січні пропонують 158 $/т.

Навіть незначне зростання цін трейдери сприйняли, як початок торішньої тенденції, коли з середини січня кукурудза в порту подорожчала відразу з 150 до 170 $/т. Зараз більшість аграріїв перенесли продаж на кінець січня, лютий.

Світовий попит на кукурудзу поки залишається невисоким, про що свідчать ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго. Протягом грудня вони торгувалися по 151 $/т, а вчора знизилися до 150,07 $/т внаслідок обвалу нафтових котирувань з початку тижня на 10%. Високий попит на кукурудзу в США з боку етанолової промисловості на тлі активних експортних продажів підтримує ціни.

Ринок причорноморської кукурудзи активізує покупка південнокорейським переробником KOCOPIA партії кукурудзи імовірно причорноморського походження за ціною 212 $/т CFR, яка на 5-6 $/т перевищує ціну попередніх тендерів, з умовою поставки в березні.

Посилилася конкуренція між Україною і США на азіатському ринку після скорочення продажів країнами Південної Африки і Південної Америки. Експорт кукурудзи з США залишається на високому рівні, і протягом тижня, на думку трейдерів, може становити 1,8-2 млн т, що підтримає ціни.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram