На світових ринках експерти відзначають падіння цін на кукурудзу під тиском прогнозів значної пропозиції у новому сезоні. Про це повідомляють аналітики Grain Trade.

Натомість в Україні ситуація протилежна: ціна зростає через стримування продажів агровиробниками, а трейдери, щоб закривати травневі контракти, підіймають ціни.

— Окремі трейдери за швидкі поставки кукурудзи в порт у травні пропонують 168-170 $/т або 5400-5430 грн/т, тоді як інші купують кукурудзу з поставкою у травні-червні за ціною 163-164 $/т або 5250-5300 грн/т. Наразі ціни на кукурудзу в порту зрівнялися з цінами, за якими можна продати кукурудзу на світовому ринку з погрузкою на судно, хоча зазвичай вартість перевалювання в порту складає 10 $/т, — йдеться у повідомленні Електронної зернової біржі.

На світовому ринку ціни попиту на українську кукурудзу з поставкою у травні-червні складають 170 $/т FOB, тоді як пропонують її по 177-178 $/т FOB. Бразильську та американську кукурудзу пропонують поставити у липні-серпні за ціною 155 $/т FOB.

За тиждень Україна зменшила експорт кукурудзи на 41% до 438 тис. т, а з початку сезону реалізувала 27,489 млн т із прогнозованих USDA у травні 32 млн т. Минулого року в цей період експорт складав 29,8 млн т.

— Кому Україна зможе продати ще 4 млн т кукурудзи невідомо, оскільки основний покупець — ЄС скорочує імпорт на тлі нарощування експорту. В порівнянні з аналогічним періодом 2018/19 МР у поточному сезоні країни ЄС імпорт кукурудзи зменшили на 15% до 18,114 млн т, а експорт збільшили на 100% до 4,606 млн т, — наголошують аналітики.

Кукурудзою в Україні засіяно 5 млн га із запланованих 5,4 млн га. Завдяки нещодавнім опадам сходи знаходяться у відмінному стані, а наступного тижня дощі ще покращать перспективи майбутнього врожаю.

Світові ціни на кукурудзу наразі підтримують два чинники:чутки про початок закупівель Китаєм кукурудзи з США та викликаний посушливою погодою поганий стан посівів кукурудзи другого врожаю в Бразилії, через що експерти AgRural зменшили прогноз врожаю на 2,3 млн т до 97,7 млн т. Проте на ринок тиснуть дані про рекордні темпи сівби та гарна погода в кукурудзяному поясі США.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram