В Україні близько 73% аграріїв не можуть самостійно розпізнати підроблений посівний матеріал. Про це 5 березня в ході першої національної конференції GRABLI, посилаючись на дані ІА «АПК-Інформ», повідомила виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко.

Вона уточнила, що найбільш поширеними випадками фальсифікату є підміна гібридів першого покоління на дво- або багатолінійні (59%) і заміна одного сорту іншим, з більш низькими якісними показниками (41%).

— На вибір насіння сільгоспвиробником, згідно з опитуванням АПК-Інформ, в 57% випадків впливає компанія-виробник, в 54% — джерело покупки, 37% — упаковка і тільки 23% — впізнаваність сорту, — розповіла експерт.

С. Григоренко назвала три причини, чому в Україні активно використовується фальсифікований посівний матеріал. Перша агропідприємства з ріллею до 1000 га закуповують посівний матеріал невеликими партіями, часто ситуативно (в міру фінансових можливостей), і не завжди отримують прийнятну знижку. Друга брак знань для більш грамотного підходу до вибору посівного матеріалу. Третя ціна на фальсифіковану продукцію найчастіше нижчі, ніж на оригінальні насіння.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram