Проект розвитку допомоги Україні, який передбачає підготовку до закладки садів та передачу 70 000 малинових саджанців, отримає більше 60000 євро від МЗС Польщі, про що повідомляє Portal Spozywczy.pl.

Ця ініціатива не отримала підтримки серед профільних польських асоціацій. Польські аграрії стверджують, що в Польщі ціни на малину значно знизилися, і немає інтересу до їх купівлі; тим часом Польща допомагає Україні розвивати виробництво малини і посилює конкуренцію на цьому ринку.Експерти стверджують, що в останні роки Україна стала великим виробником малини, конкуруючи з Польщею на ринках. Вартість польської малини знижується вже чотири роки поспіль. Так, найвищі ціни були зафіксовані у 2015 році, в середньому 7,7 злотих/кг (1,78 євро); в 2016 році знизилися до 5,2 злотих/кг (1,20 євро); в 2017 році — до 4,40 злотих/кг (1,02 євро). Цього року виробники можуть розраховувати лише на 1,5-2 злотих/кг (від 0,35 до 0,46 євро).

Як рамках цього проекту, польські партнери нададуть українцям щонайменше 70 000 саджанців кращих малинових сортів, а також екологічні засоби захисту рослин, технічне обладнання та всебічну експертну підтримку для закладки насаджень.
— Проект не системний, але навчальний за своїм характером. Загальне фінансування складе 261,430 злотих (60 493 євро), — повідомляють у Міністерстві закордонних справ Польщі.

Урядовці пояснили, що «субсидія має на меті сприяти розвитку мікро- та малого підприємництва серед сільського населення на заході України у галузі плодоовочевої та садівничої діяльності, спрямовану на сприяння зміцненню співпраці між польськими та українськими фермами і підприємствами».

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram