Дослідники в Бразилії виявили нову бактеріальну хворобу кукурудзи. Агрономічний інститут Парани розіслав попередження всім фермерам.

Бактеріальна хвороба — смугастість кукурудзи (Xanthomonas vasicola pv.) — вважається відносно новою. Вона вражає листя рослини і проявляється у вигляді довгих смуг.

При серйозному зараженні може постраждати до 70% тканини листа. Поки немає досліджень про те, як хвороба позначається на врожайності кукурудзи, але науковці вважають, що якщо руйнується 40% листової поверхні, фотосинтетична активність рослини значно знижується. Потенційні втрати врожаю можуть при цьому досягати 50%.

NB: Хвороба була виявлена ​​в Сполучених Штатах в 2016 році в штаті Колорадо, а потім в Аргентині в 2017 році. У Південній Африці смугастість кукурудзи була ще в 1949 році, вважають вчені.

Фітопатологи в штаті Парана виявили 30 гібридів кукурудзи, які сприйнятливі до цієї хвороби. Наразі немає жодних засобів захисту рослин, крім вибору гібридів, які не є сприйнятливими.

На сьогодні, так як хвороба не була раніше ідентифікована в Бразилії, залишається невідомим, чи стане смугастість кукурудзи серйозною загрозою і наскільки місцеві умови виявляться придатними для її поширення.

За матеріалами news.agropages.com

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram