Київ і Варшава домовилися пришвидшити перевірку на українсько-польському кордоні та спростити експорт української агроподукції до ЄС та третіх країн.

Про це йдеться у спільній заяві, яку підписали Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський та Віцепрем’єр-міністр міністр сільського господарства та розвитку сільських територій Польщі Генрик Ковальчик.

У заяві вказано, що широкомасштабна агресія рф проти України розірвала традиційні логістичні ланцюги експортних поставок сільськогосподарської продукції. Крім того, без експорту української агропродукції 400 млн людей у світі можуть залишитись без їжі. Це спонукає до налагодження надійних транзитних коридорів для експорту аграрної продукції до третіх країн. А також до тіснішого співробітництва у сфері сільського господарства між Україною і Польщею.

Читайте також: Польща готова співпрацювати з ФАО для протидії наслідкам війни в Україні

У рамках домовленостей українська сторона організує перевезення вантажу через призначені прикордонні інспекційні пости Польщі. Польська перегляне діючі вимоги до ветеринарного контролю транзитних вантажів з зерном з України та забезпечить можливість здійснення транзиту зерна у всіх пунктах пропуску на державному кордоні Польщі та України.

У заяві підкреслили, що сторони співпрацюватимуть в рамках вирішення питань з логістикою залізничним сполученням для товарів рослинного та тваринного походження та забезпечення безперебійного транспортування сільськогосподарської продукції.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram