Польща планує створити зерновий термінал для допомоги Україні

Польща працює над можливістю швидшого перевезення з України до своїх морських портів збіжжя, призначеного для країн Африки та Азії. Як повідомив Укрінформ, про це йшлося під час першого засідання Міжвідомчої групи з питань транспортування сільськогосподарської та харчової продукції з України у міністерстві сільського господарства Польщі.

Під час засідання йшлося про те, що найнагальнішими завданнями для полегшення експорту українського зерна є подальше вдосконалення роботи прикордонних пунктів. Зокрема, збільшення кількості ветеринарів. Можливе також будівництво тимчасових складів на кордоні з Україною.

Важливо також покращити можливості залізничного руху для 15-ти потягів на базі вагонних візків, які мають українці, аби можна було транспортувати зерно безпосередньо в українських вагонах до порту в Гданську, заявив віцепрем’єр-міністр Польщі Генрик Ковальчик.

Він додав, що до Гданського порту їздили б також вантажівки із зерном.

Під час зустрічі обговорили і можливості створення зернового терміналу складською площею близько 100 тис. тон. Це дало б змогу експортувати у великих масштабах як українське, так і польське зерно. За словами Ковальчика, для допомоги Україні у експорті зерна до Африки та Азії слід розглядати різні рішення та шукати нові можливості

Додамо, що міжвідомча група з питань транспортування сільськогосподарської та харчової продукції з України — це допоміжний орган. Його створили 23 червня розпорядженням глави польського уряду. До групи входять, зокрема, представники міністерств та відомств: сільського господарства, державних активів, економіки, внутрішніх та закордонних справ, міністр з питань членства Польщі в ЄС, голова канцелярії прем’єра, голова урядового агентства стратегічних резервів Польщі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram