Середня температура у всіх регіонах України впродовж першої декади жовтня була на 1-6° С нижче норми. Максимальна температура повітря в найтепліші дні підвищувалася до 12-19° С. У прохолодні ночі мінімальна температура повітря знижувалася до 0-…-4 ° С. Відбулись перші масові заморозки на поверхні ґрунту, на висоті 2 см і в повітрі.

Водночас, після тривалої посушливої ​​погоди в попередній період в південному і східному регіонах на початку жовтня пройшли інтенсивні дощі, які значно поліпшили зволоження ґрунту і сприяли поліпшенню умов сівби озимих культур, повідомляють в «УкрАгроКонсалт».

Середня кількість опадів у більшості західних, Вінницькій, Одеській, Кіровоградській, Миколаївській та Запорізькій областях становила від 158 до 550% декадної норми (від 17 до 77 мм). У Волинській, Житомирській, Черкаській, Херсонській і Дніпропетровській областях кількість опадів була близькою до норми (13-24 мм). На решті території вони не перевищували 1-6 мм, або опадів не було зовсім. Добовий максимум опадів у багатьох районах Вінницької, Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської, окремих районах Львівської, Рівненської, Чернівецької, Одеської, Запорізької, Дніпропетровської та Сумської областей досягав 21-58 мм (1-4 декадні норми).

Ріпак на ранніх посівах утворив 4-6 листків. Однак на площах з недостатнім зволоженням сходи нерівномірні – частина насіння проросла тільки після дощів на початку жовтня. При прохолодній погоді в першій декаді жовтня зростання рослин сповільнилося, що створює загрозу їх недостатнього розвитку до кінця осінньої вегетації.