За період з 1 березня по 30 квітня 2020 року не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за землі державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у т.ч. на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в госпдіяльності. Відповідне послаблення передбачає Закон України від 17.03.2020 р. № 533-IX, який діє із 18.03.2020 р. Ним же передбачено мораторій на перевірки, зміни в оподаткуванні та лікарняні під час карантину. Про це повідомляє ЛІГА:Закон.

Проте склалося так, що податкові декларації з плати за землю за 2020 рік вже подані платниками податків. Однак змінами, які вносить Закон № 533, передбачено, що для зменшення податкових зобов’язань з плати за землю за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року платники мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій мають відобразити зміни податкового зобов’язання з сплати плати за землю за відповідні місяці.

NB: Таким чином, зменшення податкових зобов’язань по платі за землю за березень-квітень 2020 року для юридичних осіб буде здійснюватися виключно шляхом подання платниками податків уточнюючих податкових декларацій.

Що стосується ФОП, то в частині нарахування та сплати земельного податку та орендної плати вони прирівняні у правовому статусі до юридичних осіб – суб’єктв підприємницької діяльності. Якщо ФОП мають правовстановлюючі документи на земельну ділянку, такі особи також самостійно обчислюють розмір плати за землю (земельного податку та орендної плати) шляхом подання податкової декларації.

Якщо право на земельну ділянку оформлено на ФОП, то така особа має право подати уточнювальну податкову декларацію, в якій показати зміни податкового зобов’язання зі сплати плати за землю за березень-квітень 2020 року. Звільнення не поширюється на фізосіб громадян, не суб’єктів підприємницької діяльності, оскільки норми, які вносить Закон № 533, передбачають, що звільнення стосується лише земельних ділянок, які використовуються у госпдіяльності.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram