На виставці «АГРО-2018» компанія «А3Тех-Україна» представила кардинально новий тип культиватора — вогняний. Агрегат здатен економити до 80% витрат на ЗЗР і буде корисним для виробників органічної продукції. Працює вогняний культиватор на зрідженому газі пропан-бутан, який в розробленому пальнику випаровується та під тиском виходить із форсунок. При цьому потужність форсунок можна коригувати, розповів директор ТОВ «А3Тех-Україна» Марат Мінц виданню Agroportal.ua.
— Одразу випереджаю усі побоювання стосовно спалювання біоти: насправді нічого не буде горіти. Конструкція установки дозволила отримати «жорсткий» за своїми властивостями факел з межами регулювання температури 1100-1800 градусів за Цельсієм. Такий коридор потужностей перекриває всі можливі погодні ситуації, природні явища, як от росу, вітер, мокрий ґрунт, — розповів про принцип роботи культиватора Марат Мінц.
Під час руху полум’я потрапляє на бур’ян лише впродовж частки секунди, відповідно, на ґрунт та рослину впливає лише 60-70 градусів. Це створює ефект так званого піротехнічного потоку, який впливає на клітинний сік. Як наслідок, рослина не горить зовні, а закипає зсередини. У бур’янів знищується точка росту.
Конструкцію можна налаштувати для міжрядного обробітку у плодових садах та ягідниках, а також для органічного виробництва.
Вогняний культиватор передбачає три види обробки:
- передпосівну, коли знешкоджуються різні види бур’янів, їхнє насіння, що розміщене на поверхні, а також патогени;
- досходову — коли суцільним потоком знищують бур’яни для комфортного проростання культурної рослини;
- фінальну — у міжряддях. На кукурудзі, у якої точка росту розташована досить низько, можна практикувати випалювання в рядках.
Європейський аналог вогняного культиватора коштує порядку 35 тис. євро. Однак в Україні виготовлятимуть вогняний культиватор на заводі у Шепетівці, тому він належить до програми державних компенсацій для виробників вітчизняної техніки. Також індивідуально можна буде переоснастити та модернізувати вже наявний просапний культиватор.
Залежно від типу обробітку та умов роботи витрати палива можуть становити від 20 до 60 л/га пропан-бутанової суміші. Можна також зекономити до 80% витрат на засобах захисту рослин.