Найперше заплановану площу під вишневий сад варто розчистити від чагарників. Зокрема, аби знищити багаторічні одно- та дводольні бур’яни, ділянку обробляють сумішшю гербіцидів на основі гліфосату та речовини 2,4 Д.

Важливим кроком перед закладкою саду є знищення ґрунтових шкідників. Так, молодим насадженням вишні найбільше шкодить личинка травневого хруща. Проти неї плантації обробляють біопрепаратом на основі спор хижого гриба Metarazium із негайним заорюванням внесеного робочого розчину. Цей обробіток також знищить у ґрунті дротяників, совок, капустянку й частково нематоду.

Окремо варто звернути увагу на мишоподібні гризуни. Адже тільки польова миша пошкоджує кору надземної частини рослин, робить це здебільшого взимку. Чим вище сніговий покрив, тим більші пошкодження. У мишачі нори потрібно розкласти протруєні зернові приманки.

NB: Окрему загрозу молодим насадженням створює водяний щур. Хоч його і мало хто із садоводів бачив «у роботі», але результати його діяльності засмучували багатьох: повністю, ніби підструганий олівець, обгризені корені дерева, через що те нахиляється й падає. Такі дерева не врятувати.

Зважаючи на те, що водяний щур не живиться насінням, для боротьби з ним використовують протруєні коренеплоди: буряк, моркву чи картоплю, закладаючи їх у гнізда або нори.

За матеріалами AgroTimes