2020 рік виявився дуже успішним для врожаю жита в Україні. Згідно з даними Держкомстату, було зібрано врожай в 457 тис. тонн з рекордною врожайністю. Зростання врожайності жита говорить про те, що українські фермери стали приділяти більше уваги вибору сортів і дотриманню технологічних рекомендацій. Про це пише Марина Маринич, аналітик зернового ринку “УкрАгроКонсалт“.

Як зазначає аналітик, темпи експорту за останні два сезони залишають бажати кращого: у 2019/20 МР експорт скоротився в 14 разів, а за 9 місяців поточного сезону обсяги експортованого жита скоротилися до 1,8 тис. тонн або на 72% в порівнянні з аналогічними показниками минулого року.

— Основною причиною скорочення експорту стала втрата основного покупця — ЄС, частка якого в структурі українського експорту протягом 2017-2019 рр. перебувала в діапазоні 60-70%, — зазначає Марина Маринич.

Під урожай 2021 року посівні площі під озимим житом були збільшені майже на 20%. За останніми даними, стан посівів добрий.

Щоб уникнути занадто високих перехідних залишків, вкрай важливим стає підвищення привабливості жита на міжнародному ринку і відновлення торгівлі з ЄС і пошук нових ринків збуту в новому сезоні, наголошують в “УкрАгроКонсалт”.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram