Сезон весни 2021 року показав, що потрібно дуже уважно підходити до вибору діючих речовин та їх норм для ґрунтового захисту, адже після сильних дощів, які пройшли в кінці травня, на багатьох посівах появився фітотоксичний вплив. Про це повідомляє Галина Дзяб’як, експерт з агроконсалтингу, у статті “Чисте поле: фази розвитку бур`янів та контроль в посівах пізніх ярих культур“. 

Як зазнає експертка, захист посівів сої післясходово непростий. Базовий гербіцид Хармоні контролює широкий спектр бур’янів, але лише на ранніх фазах їх розвитку.

Зі слів Галини Дзяб’як, особливо це стосується перерослих лободи білої, пасльону чорного, гірчаків, падалиці соняшнику. В таких випадках потрібно застосовувати бакову суміш Хармоні та препаратів на основі бентазону. В ситуації, коли на полі велика кількість бур’янів і відмічається строкатість за фазами розвитку, добре працює наступна схема: Хармоні 6 г/га + Базагран 1,5 л/га у фазу першого трійчастого листка сої. Орієнтовно через 7 днів ще одне внесення Хармоні 6 г/га + Базагран 1,5 л/га.

NB: Така схема допомагає за другим внесенням забрати менші бур’яни, які, як парасолькою були накриті більшими. А також більш лояльна до самої рослинки сої, тому що максимальна норма бентазолу (480 г/л) 3,0 л/га майже завжди спричиняє опіки на листках сої.

При наявності злакових бур’янів працюємо грамініцидами, зареєстрованими на сою, в нормах, згідно рекомендацій. Найкраще проводити обприскування за наявності 2–3 листків до фази кущення в однорічних і 4-6 листків у багаторічних (при висоті рослин 10-15 см) злакових бур’янів. За таких умов можна застосовувати мінімальні рекомендовані норми витрати препарату. У випадку застосування гербіциду на більш пізніх фазах розвитку бур’янів необхідно збільшити норму витрати.

— Я працювала з наступними препаратами: Агіл, Фюзілад Форте, Пантера, Кайман. Всі працюють добре. Це вже вибір за вами, якій компанії-виробнику ви надаєте перевагу, — наголошує Галина Дзяб’як.

Як підсумок щодо післясходового захисту сої не можна допускати переростання бур’янів, тому що в такій ситуації гербіциди можуть не спрацювати, звертає увагу експертка.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram