У 2020 році експорт української органіки до країн ЄС зменшився майже на чверть: загалом минулоріч Україна експортувала у ЄС 217 210 тонн органічної продукції, проти 282 472 тонн у 2019 році. Про це повідомляє портал OrganicInfo.

Водночас, українським експортерам органіки вдалося втримати 4 місце за обсягами постачання органічної продукції до ЄС. Загалом на ринок Європейського Союзу органіку експортує 123 країни. Ключовими постачальниками є Еквадор, Домініканська Республіка, Китай та Україна.

Україна посіла перше місце у 2020 році за обсягами поставок до ЄС органічної продукції зернової та олійної групи, хоча загальні показники експорту цієї продукції з України до ЄС впали. За органічними зерново-олійними продуктами нашим експортерам вдалося випередити Китай. Фахівці кажуть, що це відбулося в основному через порушення ланцюгів постачання та перебої у постачаннях на початку пандемії.

NB: Зокрема, Україна минулоріч посіла перше місце за експортом до ЄС органічних зернових культур (без пшениці та рису). Друге за обсягами постачання олійних культур та сої.

За об’ємами експорту органічної продукції тваринництва до країн ЄС Україна посідає 6 місце, а в постачанні органічних овочів, фруктів та продуктів їх переробки 7-ме.

Зазначимо, що за результатами 2020 року загальний рівень імпорту органічної продукції в ЄС знизився на 1,9%, порівняно з 2019 роком. Найбільшого спаду обсягу імпорту зазнали культури, які є основними в органічному експорті України. Зокрема, макуха (-22%), цукор (-10%), олійні, без урахування сої (-12%), зернові та пшениця (-34%). Також минулоріч країни Євросоюзу знизили імпорт органічних напоїв на 22%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram