Потужні зливи, що пройшли минулого тижня на Північних та Південних рівнинах США, заспокоїли трейдерів, проте прогнози спекотної погоди на наступний тиждень знову посилюють занепокоєння щодо долі посівів ярих культур.

— В Україні та на півдні Росії тривалі опади на тлі низької температури можуть суттєво погіршити якість пшениці нового врожаю, хоча його обсяг збільшиться завдяки надмірним запасам ґрунтової вологи, — прогнозують аналітики GrainTrade

У центральній Бразилії дефіцит опадів зберігається, і обіцяні з наступного тижня невеликі дощі на півдні регіону навряд чи покращать стан посівів кукурудзи.

На Північних та Південних рівнинах США наступного тижня пануватиме спека 32-36 оС без опадів, тому крім штату Північна Дакота від посухи страждатимуть ще Міннесота та Айова.

На Південних рівнинах, у штатах Південна Дакота, Канзас та Небраска, запаси ґрунтової вологи вищі. Там прискорюється збирання озимої пшениці, але суха погода посилить посушливі явища на посівах сої та кукурудзи.

В Україні ще тиждень ітимуть рясні дощі, що на тлі температур в межах 22-25 оС негативно вплинуть на посіви озимого ячменю та пшениці, особливо на півдні країни. Для інших культур погодні умови доволі сприятливі, але тривалі дощі заважають аграріям вчасно проводити обробку посівів від бур’янів та хвороб.

В Канаді зливи минулого тижня зменшили посушливі явища, від яких потерпали окремі провінції. Наступного тижня очікуються незначні опади та підвищення температур. Погода сприяє розвитку посівів ярої пшениці та каноли, що знижує тиск на ринок ріпаку та каноли.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram