За інформацією аналітиків EastFruit, більшість країн ЄС знизили постачання свіжих овочів, фруктів, ягід та горіхів до Великобританії після її виходу з Євросоюзу. Проте на українському експорті цієї продукції до Великої Британії Brexit позначився позитивно.

За перші 10 місяців 2021 року обсяг експортної виручки України від постачання плодової продукції до Великобританії зріс у 2,4 рази, досягнувши рекордних $4,9 млн. Лідером за кількістю виручки є ядро волоського горіха. Воно забезпечило близько 63% всіх експортних надходжень з Великобританії.

NB: Виторг українських експортерів ядра волоського горіха до Великобританії в січні-жовтні 2021 року зріс у 3,3 рази, порівняно з 2020 роком, а обсяги поставок у 3,7 рази до 590 тонн.

На другому місці за обсягом виручки свіжа лохина. Вона принесла українським експортерам на 65% більше грошей, аніж минулоріч. Загалом до Великобританії у 2021 р. поставили 217 тонн української лохини. У менших обсягах поставлялися також заморожені малина, чорниця та суниця садова і свіжий кавун.

При цьому Україна за 10 місяців 2021 року не поставила жодного кілограма яблук у Велику Британію. Це вперше за довги час. У 2019 році, наприклад, обсяг експорту українського яблука до цієї країни за 10 місяців перевищував 700 тонн. Також Україна припинила постачати до Великобританії черешню та волоський горіх у шкаралупі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram