Сірка покращує засвоєння азоту. І вже навесні варто застосувати для весняного підживлення сірку в посівах озимого ріпаку та озимої пшениці.

Весняне підживлення сіркою озимого ріпаку проводиться шляхом підживлення іншими поживними речовинами: магнієм та калієм. Перед весняною вегетацією застосовують, наприклад, кизерит, гірку сіль. Насіння ріпаку потребує сірку в нормі 50-70 кг S/га. Сульфат амонію або сульфат аміачної селітри також багатий сіркою.

NB: Важливо: підживлення найкраще проводити до початку відновлення вегетації ріпаку. 

Пізніше, під час весняної вегетації рослини озимого ріпаку підживлюють до фази цвітіння, забезпечуючи позакореневою сіркою, наприклад, із застосуванням гептагідрату сульфату магнію.

На посівах озимої пшениці проводиться основне підживлення сіркою разом з першою дозою азотного підживлення. Поживні потреби в пшениці 4,5 кг S/т зерна плюс відповідна солом’яна маса. Сірка, покращуючи поглинання азоту, призводить до збільшення врожаю зерна та вмісту білка в зерні.

Рослини використовують сірку протягом усього вегетаційного періоду. Сірка найбільш інтенсивно накопичується рослинами на початку цвітіння. Тому для ефективного використання азоту сірка у вигляді сульфатів повинна  досить рано. Занадто пізне застосування сірки призведе до слабшого засвоєння азоту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram