Про це повідомила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко, передає УНІАН.

Для озимих наразі немає жодних ризиків. Розвиток на посівах відбувається дуже повільно, рослини не знаходяться в стані глибокого сну. Завдяки тому, що немає низьких температур та інших несприятливих явищ, для озимих все складається добре, — повідомила агрометеоролог.

За словами Адаменко, в найближчі десять днів на території України буде спостерігатися високий атмосферний тиск. Опадів буде мало, хоча до 12 січня очікується дощ з мокрим снігом. Встановлення снігового покриву не очікується, так само як і сильних морозів навпаки, температура повітря підвищиться вночі до плюсових значень.

До того ж, додала начальник відділу Укргідрометцентру, враховуючи екстремально теплу погоду у грудні та січні, в поточному році весна може бути ранньою і, можливо, затяжною.

Для нашого клімату дуже добре, коли озимі виходять зі стану зимового спокою рано і не потрапляють під високі температури і весняну посуху. Тому є передумови для високого врожаю. Тим більше, що посівам вже не загрожують явища, характерні для ранньої зими, такі як вимерзання й загибель від крижаної кірки, сказала вона.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram