Підозрюваного у завданні Україні мільйонних збитків ексочільника ДПЗКУ екстрадували з Литви

Фото: pravogarant.com.ua/
Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-14
З Литви екстрадовано колишнього голову правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України». Його підозрюють у завданні корпорації збитку на суму понад $60 млн. Про це GrowHow повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Слідство встановило, що впродовж липня-жовтня 2014 р. посадовці ДПЗКУ, серед яких і голова правління, спільно з представником міжнародного зернотрейдера організували укладення та виконання зовнішньоекономічних контрактів щодо продажу зернової продукції ДПЗКУ за заниженими цінами підконтрольним підприємствам.

Відповідно до злочинної схеми, зерно, що належало державній компанії, через низку суб’єктів господарювання на умовах післяплати було поставлено в Саудівську Аравію. Проте кошти за нього так і не були сплачені. Як наслідок ДПЗКУ зазнала збитків на суму понад $60 млн.

Підозрюваний перебував у розшуку з березня 2017 р. Його затримали 31 жовтня 2019 р., після чого експосадовець прагнув уникнути відповідальності. Зокрема, намагався отримати притулок у Литві, однак отримав відмову. Після рішення про екстрадицію підозрюваний оскаржував його нібито через небезпеку, спричинену повномасштабним вторгненням росії.

У САП зауважили, що на сьогодні провадження стосовно радника голови правління ПАТ ДПЗКУ та представника міжнародного зернотрейдера перебувають на розгляді в суді. Ще два фігуранти провадження пішли на угоду зі слідством та сплатили завдані ними збитки у сумі $60 тис. Крім того, у розшуку перебуває ще один підозрюваний у справі.

Прізвище екстрадованого у САП не зазначили. За даними з відкритих джерел, посаду голови правління ДПЗКУ з 13 березня по 15 грудня 2014 р. обіймав Петро Вовчук.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram