При визначенні дози добрив фосфору і калію для ріпаку треба знайти баланс, адже ці елементи надходять у ґрунт також з пожнивних решток.

З приораною соломою назад у ґрунт повертається калій, так як компонент накопичується в основному в рослинних органах. Натомість фосфору з рослинних решток повертається в ґрунт зовсім мало. Фосфор в основному накопичується в зерні/насінні та разом із урожаєм вивозяться з поля.



За високого мінерального живлення ґрунтів дози добрив під ріпак можуть бути зменшені, попри високі вимоги ріпаку. За урожайності 4,5 т/га ріпаку потреба в живленні така: 250-270 кг N, P2O5 110-135 кг і 315-360 кг K2O.

Високу ефективність удобрення отримують на ґрунтах з регульованою реакцією, багатими органічною речовиною та відповідною структурою. У таких умовах зимові ріпакові посіви будуть отримувати частину живлення з ґрунту.

Якщо фосфор в ґрунті до посіву ріпаку становить щонайменше 14-15 мг Р2О5/100 г ґрунту, то доцільно внести 80-110 кг P2O5 і K2O 140-180 кг/га, за умови, що очікується вихід урожаю на рівні 4-5 т/га.



На бідних ґрунтах дозу добрив варто збільшити на 25-50%.

Дозу калію можна розділити на дві частини, першу внести у передпосівний період 1/2-3/4, а другу частину  1/2-1/4 — пізньої осені. На багатих ґрунтах другу частину калію можна внести і ранньою весною, перед початком відновлення вегетації ріпаку.

Хоча ріпак в основному живиться фосфором і калієм, але не можна забувати про внесення інших елементів живлення.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram