Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект про узаконення домашніх фермерських господарств. За закон № 6490-д, який передбачає зміни до Податкового кодексу щодо стимулювання діяльності сімейних фермерських господарств, проголосували 253 народних депутати.

— Метою законопроекту є підвищення зацікавленості органів місцевого самоврядування в контролі над офіційним оформленням договорів оренди шляхом законодавчого встановлення  сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за нерухоме майно, в тому числі земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням земельних ділянок, — йдеться у пояснювальній записці до документу.

На думку депутатів, ухвалення законопроекту дасть змогу малим фермерам працювати легально, а також отримувати відповідні пільги від держави, які донедавна могли отримувати лише великі агрохолдинги.

Автори закону зазначають, що у разі схвалення законопроекту щонайменше від 200 тис. — до 1 млн. 100 тис. селянських господарств можуть вийти з тіні, набувши статусу суб’єкта підприємницької діяльності, або іншими словами сімейного фермерського господарства.

При цьому парламентарії зазначають, що обсяги неофіційного ринку у секторі селянських господарств в останні роки суттєво зростають, що зумовлено суттєвою різницею у цінах реалізації на офіційному та неофіційному ринках.

Законопроект направлено на друге читання.