Від початку пандемії COVID-19 кількість голодуючих в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні збільшилася на понад 50 млн людей. Такі дані наведені у спільній доповіді ФАО та ЮНІСЕФ.

Експерти обох організацій зазначили, що стан справ у галузі продовольчої безпеки та харчування в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні погіршується. У 2020 році там понад 375 млн осіб жили із загрозою голоду. Це на 54 млн більше, аніж у 2019 році.

Разом із проблемою голоду загострилася і проблема обмеженості доступу до поживної їжі. У 2020 році лише в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні більше мільярда людей не мали доступу до достатнього харчування.

Пандемія COVID-19 посилила цю негативну тенденцію, нівелювавши попередні досягнення у скороченні кількості осіб, які недоотримують їжу. Наприклад, минулого року суттєво збільшилась кількість дітей до 5 років, які відстають у фізичному розвитку.

У ФАО зазначили, що ситуація могла б бути ще гіршою, якби не заходи у відповідь, зокрема, проєкти соціального захисту. Для відновлення продовольчого середовища на якісно новому рівні потрібні нові агропродовольчі системи, здатні забезпечити покращення виробництва, покращення якості харчування, покращення стану навколишнього середовища та покращення якості життя.

Про роль аграрних компаній у забезпеченні агропродовольчої безпеки читайте: Що можуть зробити великі аграрні корпорації для продовольчої безпеки у світі: приклад Corteva

Для цього ФАО та ЮНІСЕФ закликають зосередитись на задоволенні потреб дрібних сімейних фермерських господарств та корінного населення регіону. Крім того, зазначають, що пріоритетну увагу необхідно приділяти харчовим потребам уразливих груп населення, зокрема дітей молодшого віку та жінок.

Для забезпечення відновлення прийняли низку зобов’язань та ініціювали роботу щодо покращення стану справ у галузі продовольчої безпеки та харчування. Тепер в ООН наголошують на важливості виконання прийнятих зобов’язань, адже без цього неможливо досягти сталого розвитку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram