Основні світові імпортери нарощують стратегічні запаси пшениці

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-02
На світовому ринку спостерігається тенденція до нарощування стратегічних запасів пшениці. Про це GrowHow повідомила аналітикиня зернового ринку УкрАгроКонсалт Марина Маринич.

Експертка зазначила, що основні імпортери активізували закупки пшениці на фоні геополітичної нестабільності, дедалі частіших посух в основних зерновиробничих регіонах світу та наслідків епідемії коронавірусу.

— Враховуючи те, що багато імпортерів вже створили суттєві запаси пшениці і пропозиція з боку рекордних врожаїв Австралії та росії все ще достатня, можна очікувати на збереження тренду скорочення цін впродовж найближчих кількох місяців, якщо не виникне нових ризиків (в першу чергу — геополітичних), — прокоментувала Марина Маринич.

Зазначимо, що зниження ціни на світовому ринку у цей період є звичним. Як правило, ціни починають зростати наприкінці квітня, коли помітно скорочуються запаси старого врожаю. Також на це впливає потенційно можливе погіршення погодних умов для нового врожаю озимої пшениці у країнах Північної півкулі.

Читайте також: Рейтинг: ТОП-10 найбільших виробників пшениці у 2022 році

Зараз же добігає кінця збирання нового врожаю у Південній півкулі. Зокрема в Аргентині збиральна кампанія вже офіційно завершилась. В Австралії вона ще триває через дощі на південному сході, які трохи уповільнюють процес.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram