Після інтенсивного періоду захисту саду в травні та червні влітку настає спокійніший сезон. Основними шкідниками, з якими борються садоводи є гусениці яблуневої плодожерки другого покоління. У багатьох садах проблеми можуть створювати також попелиці та павутинні кліщі.
Ефективний контроль шкідників у липні займає дещо інший характер, ніж навесні та на початку літа. Впродовж цього періоду заходів захисту значно менше, але щоб зберегти їхню високу ефективність слід приділяти більше уваги вибору правильного терміну захисту та підготовки.
NB: Стежити за польотами яблуневої плодожерки можна за допомогою феромонних пасток. Саме в липні відбувається переміщення плодожерки та відкладання яєць, личинки і гусениці яких розмножуватимуться в липні. Залежно від погодних умов, це може статися на початку або у другій половині місяця. Тим не менш, ми повинні бути готовими до захисту — в останні роки шкода, завдана цим шкідливим організмом, стає все більшою. Зокрема, для боротьби під час льоту метеликів і відкладання яєць можна використовувати Кораген.
У фазі “чорної голови” слід використовувати препарати, такі як Runner, Sterard/Rumo або Affirm. Цікавою альтернативою є біопрепарати (Madex Max, Carpovirusine), особливо для плодоовочівників, що виробляють органічні фрукти. Якщо в той же час існує необхідність захисту від попелиці, можна обприскувати плодові препаратами з групи неонікотиноїдів (Каліпсо, Моспілан тощо), хоча ця група препаратів доволі обмежена. Також слід не забувати про ротацію засобів захисту. Якщо ми двічі використовували Кораген, ми не використовуємо його втретє.