Облаштування простору агропідприємства важливе не лише з естетичної точки зору, а як створення функціональної, зручної території. Оптимальним рішенням для них є покриття цементобетонними сумішами.

NB: Дороги з жорстких бетонних сумішей популярні вже доволі тривалий час завдяки високій швидкості будівництва, міцності, довговічності, порівняно низькій кількості цементу, аніж у традиційному рухомому бетоні. Окрім цього такі суміші мають підвищену міцність покриття і дають змогу запустити рух по дорозі вже через 1-3 дні після закінчення будівельних робіт.

Технологія встановлення жорстких бетонних покриттів для доріг і відкритих майданчиків називається Roller Compacted Concrete (RCC). Для України вона є новинкою, але у США, Китаї, Великобританії та багатьох європейських країнах її вже давно використовують.

Бетонні дороги RCC не потребують для укладання спеціальної техніки. Ультра жорстка цементобетонна суміш укладається звичайними асфальтоукладальниками. Це міцне цементобетонне покриття з жорсткої бетонної суміші ми рекомендуємо для автомобільних доріг, промислових майданчиків, внутрішньозаводських і під’їзних доріг, аеродромів, міських вулиць, дамб і гребель по всій Україні. Його можна використовувати не тільки як міцну основу доріг, але і як фінішне покриття, — зазначили у “Фортіс Груп”.

Бетонні дороги мають низку переваг перед асфальтованими високу міцність завдяки спеціально підібраному складу: пісок, щебінь, цемент, мікронаповнювачі й хімічні добавки. Зв’язувальний матеріал в асфальті це бітум, який не забезпечує монолітного з’єднання, розм’якшується під впливом високих температур і навантажень. Як наслідок, таке покриття може просідати, на ньому утворюються колії й напливи. До того ж асфальтове покриття при нагріванні виділяє шкідливі випари. Бетонні дороги ж побудовані за технологією RCC таких недоліків не мають.

Є низка інших переваг цементобетонного дорожнього покриття:

  • Воно не вимагає армування;
  • Не потребує монтажу опалубки;
  • Містить малий відсоток цементу в складі;
  • Швидко монтується;
  • Утворює надміцну поверхню;
  • Суттєво дешевше від асфальтного покриття.

У “Фортіс Груп” зазначили, що для облаштування територій агропідприємств технологія RCC є одним з кращих варіантів, адже її оптимально застосовувати там, де швидкість руху не перевищує 50-60 км/год на внутрішніх дорогах техніка та автомобілі не їздять з більшою швидкістю, тому немає економічної доцільності переплачувати за асфальт. Така поверхня витримує значні навантаження, не деформуючись при цьому і не вимагаючи ремонтного супроводу. Термін експлуатації покриття за технологією RCC  може становити до 30 років.

Наталя КУЗЬО

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram