Оподаткування прибутку за ставкою 0% застосовується до 31 грудня 2021 року для таких платників податку, у яких річний дохід, визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період, не перевищує 3 млн грн та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожному з працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим як дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом.

Також підприємства повинні відповідати одному з таких критеріїв, визначених у п. 44 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі — ПКУ):

  • утворені в установленому законом порядку після 01.01. 2017 р.;
  • діючі, в яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує 3 млн грн, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від 5 до 20 осіб;
  • які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 01.01.2017 р. та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до 3 млн грн та середньооблікова кількість працівників становила від 5 до 50 осіб.

Зазначені платники податку, які здійснюють нарахування та виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховують та вносять до бюджету авансовий внесок із податку в порядку, встановленому п. 57.11 ст. 57 ПКУ, та сплачують податок на прибуток за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 цього Кодексу, за звітний податковий період, у якому здійснювалося нарахування та виплата дивідендів.

Водночас, якщо платники податку у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає зазначеним критеріям, то такі платники податку зобов’язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 ПКУ.

Не поширюється дія п. 44 підрозділу 4 розділу ХХ Кодексу на суб’єктів господарювання, які утворені після 01.01.2017 р. шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), приватизації та корпоратизації та здійснюють діяльність у сфері розваг, визначену в пп. 14.1.46 п. 14.1 ст. 14 розділу I ПКУ; виробництво, оптовий продаж, експорт, імпорт підакцизних товарів; виробництво, оптовий та роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів; видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення; фінансову та страхову діяльність (гр. 64 – гр. 66 Секції K КВЕД ДК 009:2010); діяльність з обміну валют; видобуток та реалізацію корисних копалин загальнодержавного значення; операції з нерухомим майном (гр. 68 КВЕД ДК 009:2010); поштову та кур’єрську діяльність (гр. 53 КВЕД ДК 009:2010); діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату; діяльність з надання послуг у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України від 21.12.93 р. № 3759-XII «Про телебачення і радіомовлення»; охоронну діяльність; зовнішньоекономічну діяльність (крім діяльності у сфері інформатизації); виробництво продукції на давальницькій сировині; оптову торгівлю і посередництво в оптовій торгівлі; діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води; діяльність у сферах права та бухгалтерського обліку (гр. 69 КВЕД ДК 009:2010); діяльність у сфері інжинірингу (гр. 71 КВЕД ДК 009:2010).

За матеріалами ГУ ДФС
у Тернопільській області