Vkursi Agro анонсували запуск нового сервісу автоматизованої перевірки та оцінки земельних ділянок Vkursi Zemli Scoring.

Про це повідомляють у компанії Vkursi Agro.

Сервіс дає змогу аналізувати земельні ділянки та встановлювати їхню придатність до купівлі-продажу та кредитування. За допомогою Vkursi Zemli Scoring можна перевірити коректність усіх юридичних аспектів щодо прав власності та оренди на землю, відображення ділянки, а також прав на неї в державних реєстрах і кадастрах, наявність інших обставин, що можуть вплинути на володіння та користування земельною ділянкою.

— Незалежно від того, ви власник землі чи хочете її придбати, ви маєте бути впевнені в правильності її оформлення. Щоб зробити це сьогодні, потрібно отримати витяги з Держгеокадастру та Реєстру речових прав, переконатися, що в обох документах відображена однакова та коректна інформація, немає помилок щодо імені власника, підстави для реєстрації, площі ділянки, яка, до того ж, коректно відображається на кадастровій карті, саме там, де фактично розташована, без накладень, перетинань з іншими ділянками. Далі потрібно переконатися, що немає обмежень та обтяжень щодо ділянки. Ми автоматизували ці процеси, і тепер для комплексної перевірки земельної ділянки потрібно лише 5 хвилин, — розповів СЕО Vkursi Agro Роман Граб.

Сервіс автоматизованої перевірки та оцінки земельних ділянок Vkursi Zemli Scoring

Як працює скоринг земельних ділянок Vkursi Zemli?

Користувачу достатньо ввести кадастрові номери земельних ділянок, а система в режимі реального часу проведе перевірку за понад 50-ма параметрами. Для цього сервіс використовує відомості з відкритих джерел і державних реєстрів, як-от:

  • Державний земельний кадастр України;
  • Публічна кадастрова карта України;
  • Портал нормативної грошової оцінки сільськогосподарських земель;
  • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
  • Державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань;
  • Державний реєстр судових рішень.

В результаті перевірки сервіс формує електронний протокол скорингу ділянки з повним набором проаналізованих параметрів. Головне завдання — виявити чинники, що унеможливлюють або роблять ризиковим придбання земельних ділянок чи використання їх у вигляді забезпечення банківського кредитування. Це можуть бути накладання земельних ділянок, помилки в реєстраційних даних, їх неспівпадіння в різних реєстрах, наявність обтяжень та обмежень використання земель, судових спорів.

Сервіс автоматизованої перевірки та оцінки земельних ділянок Vkursi Zemli Scoring

Як стверджують розробники, Vkursi Zemli Scoring спростить фермерам процес залучення фінансування під заставу землі. Сервіс уже тестують комерційні банки для автоматичного скорингу та оцінки земельних ділянок, які використовуватимуть як забезпечення для отримання кредиту. Також фермери зможуть самостійно перевірити земельні ділянки, сформувати кредитну заявку та відправити її в банки-партнери Vkursi Zemli. Менеджери банків отримують уже заповнені заявки, підкріплені протоколом перевірки та встановленим статусом предмету застави. Це допоможе їм точно оцінити кредитний потенціал клієнтів, швидше ухвалювати рішення та запропонувати кращі умови фінансування.

Довідково:

Vkursi Zemli Scoring запрацює з 1 липня 2021 року разом із початком функціонування ринку землі. Сервіс створюють за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яку виконує компанія Chemonics International.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram