Друге покоління прототипу BlueBob – шестирядний, повністю електричний, автономний польовий робот із власною навігацією для механічної боротьби з бур’янами на всій площі посівів цукрових буряків – презентувала компанія «Штрубе» разом із Центром розвитку рентгенівських технологій Фраунхофер EZRT і французькою компанією AgTech Naïo Technologies.

Про інноваційну розробку повідомляє пресслужба компанії.

BlueBob 2.0 – польовий робот для просапування цукрових буряків

Польовий робот BlueBob 2.0 самостійно розпізнає цукрові буряки та знищує небажану рослинність у посівах, що надає можливість суттєво зменшити навантаження на людські ресурси.

Мультиспектральні камери розпізнають усі живі рослини, а штучний інтелект аналізує їх фенотип. У такий спосіб BlueBob у режимі реального часу розрізняє буряк поміж бур’яну на дуже ранній стадії розвитку рослин.

BlueBob 2.0 – польовий робот для просапування цукрових буряків

Польовий робот можна використовувати в період фази вилочки до змикання ботвини. Він прополює як статичними мотиками між рядами, так і в рядах активними мотиками, що призводить до майже повного видалення бур’янів у посівах буряку.

BlueBob 2.0 – польовий робот для просапування цукрових буряків

З його механічними інструментами для просапування, BlueBob є справжньою альтернативою хімічній боротьбі з бур’янами. На відміну від хімічних методів, із польовим роботом BlueBob ви уникаєте зменшення росту рослин і стресу, викликаних застосуванням гербіцидів. До того ж, механічне просапування додатково покращує аерацію ґрунту та підвищує доступність поживних речовин для рослин.

BlueBob 2.0
BlueBob 2.0 – польовий робот для просапування цукрових буряків

Робот самостійно рухається завдяки навігаційній технології Naïo. Повороти також не є складним заданням, адже він має RTK-GPS антену, яка допомагає зафіксувати маршрут сівалки і потім слідувати за її смугою. Використовуючи ці передові розробки, робот розпізнає кінець поля і самостійно виконує поворот, щоб виїхати на наступну смугу.

Також вражає продуктивність обробки площі – приблизно пів гектара на годину. А живлення від батареї забезпечує постійну роботу в змінах по вісім годин.

Візією «Штрубе» є одночасно більш вигідне та стійке й екологічне вирощування цукрових буряків. BlueBob є одним із внесків компанії до орієнтованого на майбутнє сільського господарства.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram