Нові технології для економії ресурсів — приклад Corteva Agriscience

Андрій Кузьменко, керівник команди польових агрономів заводу «Стасі Насіння» Corteva Agriscience
Ощадливе використання ресурсів в умовах війни стало вкрай необхідною умовою якісного та стійкого виробництва. Цьогоріч навіть ті компанії, які раніше відкладали перехід на сучасні ощадливі технології господарювання, починають їх впроваджувати. А ті, хто вже деякий час рухається у цьому напрямі суттєво пришвидшили темпи.

Зокрема, Corteva Agriscience цьогоріч удвічі збільшила площі під точним землеробством. Минулого року його реалізовували на 40% засіяних площ, а цьогоріч вже на понад 80% площ під гібридним насінням.

— Забезпечення посівної кампанії тривало у важких умовах. Постійно доводилося вирішувати питання забезпечення паливом та доставки насіння через блокпости в умовах комендантських годин. Щоб фермери змогли отримати наступного сезону насіння найсучаснішої генетики Corteva, польова команда агрономів продовжувала цього року впроваджувати інновації на полях, — розповів керівник команди польових агрономів заводу “Стасі Насіння” Corteva Agriscience Андрій Кузьменко.

Вже другий рік поспіль Corteva майже не залежить від природніх примх:

  • 81% посівів насіння зростає на полях, які працюють під зрошенням;
  • технологія StripTill допомагає зберегти ґрунтову вологу та запобігти ерозії;
  • в компанії переоснастили свої звичайні сівалки на обладнання за технологією precision planting, щоб оптимізувати густоту та отримати майже стовідсоткову рівномірність посівів.

Разом з тим агрономи Corteva почали широко застосовувати технологію змінної норми висіву. Таким чином висівається різна кількість насіння на різні ділянки залежно від складу ґрунту, рельєфу та кількості вологи. Уникнути азотних втрат, ощадливо використовувати добрива без втрати ефективності, зменшити вплив на довкілля агрономам Corteva допомагають сучасні системи живлення точне внесення та фертигація для порційного внесення азоту.

Читайте також: Corteva Agriscience відкрила в Україні лабораторію з технологій обробки насіння

Зазначимо, що з початку широкомасштабної війни виробничий насіннєвий комплекс Corteva Agriscience “Стасі Насіння” припинив роботу з міркувань безпеки. В компанії зазначили, що згодом, попри постійні повітряні тривоги і необхідність переривати зміну, спускаючись в укриття, самі співробітники запропонували відновити діяльність заводу.

Нагадаємо, що Corteva однією з перших заявила про вихід з російського ринку.

За словами Андрія Кузьменка, завдання компанії зараз забезпечити надійність виробництва. Corteva Agriscience намагається зробити все можливе, щоб врожаї були стабільнішими, а генетична чистота насіння, посівні якості та показники схожості найкращими. Він зазначив, що попри військові умови, українські фермери повинні мати доступ до найкращої генетики, щоб продовжувати забезпечувати споживачів високоякісними продуктами харчування.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram