Відміткою MME (Milk-Meat-Energy = Mолоко-М’ясо-Eнергія) позначають нові поліпшені гібриди силосної кукурудзи SAATBAU PROBSTDORFER, які відбираються згідно спеціальної програми селекції. До слова, селекційну програму створили орієнтуючись на потреби господарств, які заготовляють кукурудзяний силос.

Про це йдеться у повідомленні компанії “ЗААТБАУ-Україна”.

Упродовж декількох років на селекційній станції у м. Шьонерінг (Австрія) за власно розробленою програмою виводять гібриди силосної кукурудзи для ринків Східної Європи. Результатом стала нова генерація MME, яка за своїми показниками придатності до силосування встановлює неперевершені показники. Генетика MME разом з високою врожайністю демонструє оптимізацію багатьох показників силосної кукурудзи.

Ранній розвиток
Висока інтенсивність розвитку та холодостійкість є фірмовими знаками генетики кукурудзи MME. Багато площ під силосною кукурудзою знаходяться за межами сприятливих для вирощування регіонів, де швидкий стартовий розвиток є також перевагою для боротьби з бур’янами.

Здорова листкова маса забезпечує низький рівень шкідливих мікроорганізмів у зібраному врожаї, які погіршують якість силосу. Накопичення крохмалю є можливим лише завдяки хорошій ремонтантності (Stay-green) та неперевершеному здоров’ю листя рослин.

Стійкість до вилягання
Екстремальні погодні явища показали, що потужні ММЕ силосні гібриди попри інтенсивний розвиток є еталоном стійкості до вилягання. Виняткова стійкість до вилягання з низьким ступенем лігніфікації структурної речовини сприяють підвищенню перетравності клітковини.

Stay-green
Здатність рослин залишатися довгий час зеленими є обов’язковою для силосної кукурудзи. Асиміляція аж до часу збирання підтримує високий вміст цукрів та допомагає зберігати майже ідеальний для силосу рівень. Подовжений час для збирання врожаю дає змогу перечекати періоди негоди.

Перетравність клітковини
Вже багато років проводяться дослідження перетравності клітковини гібридів силосної кукурудзи. Поряд зі звичайним періодом дослідження у 48 годин, вивчають засвоюваність нейтрально-детергентної клітковини (НДК) протягом 24 годин. Тут відмінність у вибраній генетиці стає ще більш очевидною, що значно збільшує цінність основного корму. Вимога для сортів ММЕ на 2% вища за середню перетравність НДК, а на практиці це має велике значення.

Вихід крохмалю
Звичайно, всі гібриди силосної кукурудзи з відміткою ММЕ перевіряють на продуктивність зерна кукурудзи та чи здатні вони забезпечити відповідний вихід крохмалю з гектара. Якщо ви хочете відповідно збільшити ще концентрацію енергії у таких гібридах, цього можна доволі просто досягти регулюванням висоти зрізу під час скошування кукурудзи.

Стабільний крохмаль у рубці
Для того, щоб мати змогу згодовувати худобі раціони з високою часткою кукурудзяного силосу, частина крохмалю із зерна має бути стабільною в рубці. Гібриди нової генерації ММЕ мають більшу частку стабільного в рубці крохмалю, ніж зубовидна кукурудза. Це допомагає у складанні раціонів, є енергетично ефективнішим та запобігає витісненню основних кормів з раціону.

Вихід сухої речовини
Офіційна перевірка силосних гібридів, проведена в різних країнах, ще раз це підтверджує та показує хорошу адаптаційну толерантність та стресостійкість гібридів.
Силосний гібрид ФІЛМЕНО (ФАО 280) це генетика MME. Цей гібрид отримав найвищі оцінки по холодостійкості, швидкому початковому розвитку та перетравності. Має високий потенціал продуктивності: особливо вихід сухої речовини. Вирізняється високою посухо-, та жаростійкістю. Має високу кормову цінність та відмінні параметри для молочного виробництва.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram