Нідерландські фермери занепокоєні майбутнім сезоном збору урожаю через нестачу у країні робочих рук. Про це свідчать результати опитування LTO Nederland у співпраці з регіональними та галузевими організаціями роботодавців.

LTO Nederland це Нідерландська організація сільського господарства та садівництва. Вона опитала 580 сільськогосподарських роботодавців щодо кадрових очікувань на наступний сезон. 84% агаріїв та садівників зазначили, що очікують нестачі персоналу. Такою ситуацією агропідприємці дуже стурбовані і вже працють над пошуком можливостей її вирішення.

Зокрема, заликають тамтешню владу дати можливість залучати до робіт сезонних працівників з-за меж ЄС. Опитування показало, що аграріям важко заповнити вакансії, оскільки ринок праці в Нідерландах дуже щільний, а приплив кадрів з інших європейських країн зменшується.

40% нідерландських аграрних роботодавців вважають, що збільшення трудової міграції вирішить проблему. В країні розробили положення про дозвіл на проживання та роботу для сезонних працівникі і аграрії сподваються, що найближчим часом його приймуть.

Зазначимо, що у сусідній з Нідерландами Бельгії уряд вже дозволив наймати сезонних працівників з-поза меж Європейського Союзу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram