Агроном розповів, як переобладнав жатку та зменшив втрати кукурудзи в 4 рази

360 YIELD SAVER – додаткове обладнання для жаток
Аби запобігти великим втратам зерна під час комбайнування на насінницьких та товарних посівах у насіннєвому господарстві «Ісіда – Д» (Полтавська область) встановили додаткові щітки 360 YIELD SAVER на подавальні ланцюги жатки комбайна. Це дало змогу суттєво зменшити втрати зерна кукурудзи.

Щітки 360 YIELD SAVER у господарстві «Ісіда – Д» використовували для збирання товарної кукурудзи та на ділянках гібридизації, а також на товарному соняшнику.

– Нам порекомендували це обладнання, тому що на ділянках гібридизації кукурудза дуже часто осипається під час комбайнування: коли жатка забирає качан, зернини оббиваються об русла і є багато втрат. Щітки призначені для того, аби мінімізувати втрати, затримуючи зерно та не дозволяючи йому осипатися між мисами, – розповідає Дмитро Леончік, агроном із насінництва ПП «Ісіда – Д».

360 YIELD SAVER – додаткове обладнання для жаток

Аби перевірити, як працює обладнання 360 YIELD SAVER, у господарстві провели експеримент. Одну ділянку збирали звичайною жаткою, іншу – зі щітками, після чого пройшлися по полю та вирахували, використовуючи рамку метр на метр, скільки зернин на землі після комбайна. Виявили, що з використанням щіток 360 YIELD SAVER втрат у 4 рази менше!

Як пояснює агроном, вигода від використання нової технології очевидна – варто лише порахувати втрати і прибавку після переобладнання жатки.

– Насіннєва компанія, для якої ми вирощуємо гібриди кукурудзи, дуже звертає увагу на втрати, адже мішок насіння, 80 тис. зернин, коштує орієнтовно $120. На товарних посівах це не так критично – тонна товарного зерна коштує, як дві посівні одиниці. Якщо на насіннєвих посівах зменшити втрати зерна в 4 рази, то отримуємо дуже великий плюс до врожайності, – зазначає Дмитро Леончік.

360 YIELD SAVER – додаткове обладнання для жаток

Щітки 360 YIELD SAVER призначені для встановлення на подавальні ланцюги жатки комбайна. Саме це допомагає вловлювати зерно або дрібні качани, які оббиваються, коли жатка затягує рослини між мисами подільників і зрізає качани кукурудзи чи кошики соняшника. Щітки перекривають одна одну та суттєво зменшують втрати зерна. По-перше, вони пом’якшують вплив на качан, зменшуючи прикладену силу, а по-друге, – не дають просипатися між мисами жатки.

NB: Обладнання 360 YIELD SAVER скорочує загальні втрати врожаю під час комбайнування до 85%!

Щітки можна встановити на всі жатки американського виробництва, і це можна зробити безпосередньо у господарстві – впорається будь-який комбайнер із помічником. До того ж, система пристосована для використання під різні культури: соняшник можна збирати кукурудзяною жаткою, обладнаною щітками 360 YIELD SAVER, що  значно економить час.

Ірина ГЛОТОВА

Читайте також: FreeFARM: синергія техніки та технологій для ефективного господарювання в різних ґрунтово-кліматичних зонах України

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram